Hvězda bude kočírovat hvězdy. Je Zidane správné řešení?

Tonoucí se stébla chytá aneb Zinedine Zidane z pozice trenéra rezervy nahradil neúspěšného Rafaela Beníteze. Široká veřejnost chválí tento tah a věří, že Zidane je tou pravou personou, která dá dohromady výběr hvězd Bílého baletu a odstraní defensivní návyky odvolaného španělského stratéga.

Například David Beckham komentoval situaci následovně:

"Může být ještě něco lepšího než tohle? Muž, který byl ve fotbale nejlepší, přebírá náš milovaný klub. Někdo s elánem a vášní, kdo neakceptuje žádný druh neúspěchu... Nejlepší člověk pro tuto práci."

Benítez není trenér pro velkokluby s takovým zázemím a ambicemi, jako má Real Madrid. V minulosti vedl Valencii, Liverpool, Inter Milán a Neapol. Přestože se všemi kluby udělal významné výsledky, ligu se mu podařilo vyhrát pouze s Valencií na začátku jeho kariéry. Navíc se pod jeho vedením razantně změnil přechod do útoku, čili největší zbraň Realu Madrid posledních let. Takže logicky přišly nepříznivé výsledky v Primera Division a vyhazov.

Jeho následovníkem má být Zinedine Zidane, který se stal sice hráčskou legendou, ale s trénováním na TOP úrovni nemá žádnou zkušenost. Pokud se pak podíváme do minulosti, vůbec se to nezdá jako dlouhodobé, natož tak šťastné řešení. Real Madrid dokázal vyhrát domácí soutěž pouze 3x za posledních 10 let. Nejprve pod Fabiem Capellem, který po úspěšném roce odešel. Z jeho práce těžil nástupce Bernd Schuster. Poslední titul zajistil z trenérské lavičky José Mourinho. Ani Carlo Ancelotti nedokázal ligu vyhrát, přestože s Realem ovládl Evropu i Svět. 

Na Zidanovi tedy stojí obrovský tlak, ale v teoretické rovině ztrácí pouhé 4 body na čelo. Povede se mu obnovit sebevědomí Ronalda a spolupráci s ostatními hráči? Zásadní pro něj bude dát týmu nový řád. Z herního projevu pod Benitézem bylo zjevné, že hráči nemají takovou volnost, jak by potřebovali. To vyplývá z rozbité záložní řady. V minulých letech si přestupovou politikou Real nechal utéct hráče jako je Ozil, Xabi Alonso, Khedira, Sahin nebo Di Maria. Nynější sestavení nedosahuje kvalit, které by Real potřeboval. Místo nich se v útočných řadách točí James Rodriguez a Gareth Bale, jejichž výkony neodpovídají pořizovací ceně.

Je pravděpodobné, že zafunguje přísloví "nové koště dobře mete", ale Zinedine Zidane rozhodně nemá předpoklady na to, dostat Real do dominantní pozice, v které byl při triumfu v Lize Mistrů pod Carlem Ancelottim, nebo když vyhrál titul pod Mourinhem. Zimní přestupní termín může leccos změnit, ale pokud chce Real jít výkonnostně nahoru, někteří hráči si zřejmě budou muset balit kufry. Premiéru si Zidane odbyde 9. ledna před domácím publikem v zápasu Real Madrid - La Coruna. Budou hráči jezdit a bude to jednoznačná výhra, nebo to bude trápení? Co si myslíte o angažování Zidana?

Logo Sázkové Kanceláře Unibet
Stránky v češtiněSázková Kancelář je česky
Min.vklad0-450 CZK
Min.sázka25 CZK / 1 EUR
Bonusy1500Kč
Stránky Casinaunibet.com
Hodnocení hráčů: 8.26/10 (5687 Hlasů)

Přihlášení