Davis Cup s Djokovičem! Budou slavit Srbové druhý titul?

Také jste se divili, že se tento týden nekoná žádný turnaj ATP? To bylo totiž ticho před bouří! První víkend v březnu totiž patří nejnapínavější a nejkvalitnější tenisové soutěži světa - Davis Cupu. Do ústraní jde aktuální forma, věk či povrch dvorce. V reprezentačním dresu se každý hráč bije jako lev a nevypustí ani jeden míček.

Proto také dochází často k překvapením. Letos jsou všechny přední týmy až na výjimky v plné síle a po celém světě se budou odehrávat napínavé bitvy na všech možných površích.

Pojďme si zanalyzovat všechny duely Světové skupiny Davis Cupu.

Velká Británie vs. Japonsko

Obhájci loňského titulu v čele s čerstým otcem Andym Murraym dostali poměrně přijatelný los na úvod. V domácím prostředí v Birminghamu vyzvou samuraje z Japonska. Oba výběry mají k dispozici to nejlepší. Bratři Murrayové budou doplnění talentovaným Kylem Edmundem a deblovým specialistou Dominicem Inglotem. Japonsko vyrazí do boje s hvězdou Keiem Nishikorim a talentovanými Danielem, Nishiokou a Uchiyamou. Na rychlém halovém povrchu budou mít Japonci minimum šancí a kdyby se mělo rozhodovat v deblu, šance jsou jasně pro Brity.
TIP: Velká Británie

Srbsko vs. Kazachstán

Jak již napovídá titulek, Srbsko je letos největším kandidátem na výhru. Takovou sestavu, v které letos vyráží do boje, bude těžké rozlouskout. Novak Djokovic nyní sice skrečoval na posledním turnaji v Dubaji, ale na Davis Cup bude připraven. Viktor Troicki udržuje stabilní výkonnost a na debl je připravený veterán Nenad Zimonjic. Zkušenosti po boku hvězd bude sbírat Filip Krajinovic. Kazaši minulý rok senzačně vyřadili Itálii, letos by však měli odjet ze Srbska z prázdnou. Sestava Kukushkin, Nedovyesov, Golubev a Popko nebudí příliš respekt.
TIP: Srbsko

Itálie vs. Švýcarsko

Na první pohled jasná záležitost, ale elitní hráči Švýcarů opět odmítli bojovat za vlast. Bez Rogera Federera a Stanislase Wawrinky jsou šance Švýcarů téměř nulové. Nicméně ani domácí Itálie, která zvolila jako povrch netradiční halovou antuku, není v plné síle. Chybí hlavní hvězda Fabio Fognini a premiéru si odbude Marco Cecchinato. Zkušený Seppi a Bolelli však nemají problém jak v singlu, tak v deblu a navíc mají po minulém roku Italové co odčiňovat. V domácím prostředí postoupí dál.
TIP: Itálie

Polsko vs. Argentina

Z mého pohledu nejvyrovnanější duel, na kterém visí spoustu otazníků. Poláci pochopitelně neváhali a na domácí prostředí zvolili halový tvrdý povrch, který je nejhorší pro tradiční antukáře z Argentiny. Jenže Jerzy Janowicz jakožto lídr Polska dlouho nehrál pořádný zápas a druhý singlista, mladičký Kamil Majchrczak, zatím nepoznal úroveň ATP. Záchranou pro domácí může být debl ve vedení matadorů Kubota s Matkowskim. Argentina však také neoplývá nabitou sestavou. Jednička Leonardo Mayer je taktéž z formy, Carlos Berlocq vůbec nehraje zápasy kvůli potížím s rodinou a Guido Pella s Renzem Olivem debutují v národním týmu, což jim rozhodně pohodu nepřidá. Vše bude záviset na výkonu Jerzyho Janowicze. Pokud je 100% fit, může pro Poláky vybojovat vítězství ve vysokém kurzu.
TIP: Polsko

Francie vs. Kanada

Před oznámením sestav ještě tento duel vypadal zajímavě, po nich jsou však karty víc než jasně rozdány. Z Kanady neodcestoval Miloš Raonič ani Daniel Nestor, takže výhody jak pro singl tak pro debl. Francie zkušeně zvolila antuku, která Kanadě vůbec nevoní. Proti sestavě Tsonga, Gasquet, Simon a Monfils bude sám Vasek Pospisil asi těžko něco vymýšlet. Zde to bude nejrychlejší možný proces.
TIP: Francie

Německo vs. Česká republika

Konečně se dostáváme k našemu výběru, Tradiční sestava se bude prát v Německu tentokrát na antuce, což bude mírná změna a malá komplikace pro naše hráče. Německo proti nám nachystalo do singlu Phillipa Kohlschreibera a Alexandra Zvereva, což značí velké nebezpečí pro Tomáše Berdycha a Lukáše Rosola. Ani v deblu naše borce nečeká nic lehkého - dvojice Brown/Petschner určitě může potrápit Radka Štěpánka pravděpodobně s Tomášem Berdychem. Ačkoliv je Tomáš Berdych v poměrně dobré formě, aura Čechů v Davis Cupu by mohla utichnout. Poslední počinění Čechů na antuce v Davis Cupu skončilo prohrou 1:4 ve Francii.
TIP: Německo

Austrálie vs. USA

Snad jen v Austrálie a Spojených státech se můžeme setkat s tím, že se Davis Cup hraje na travnatém povrchu. A ještě když se setkají proti sobě tyto dvě velmoci servis-volej tenisu? Šance jsou objektivně 50/50. Austrálie bude mít v zádech Leytona Hewitta už jen jako kapitána, ale jinak je tým solidně postavený. Tomic, Kyrgios, Groth a Peers je kombinace, která na trávě nabízí velkou univerzálnost. Na druhé straně bratři Bryanovi společn s Isnerem a Sockem nezní o moc hůře. Já se v tomto souboji přikláním spíše na stranu Američanů, kteří můžou uplatnit větší zkušenosti a nebude na nich stát takový tlak, jako na domácích mladících.
TIP: USA

Belgie vs. Chorvatsko

Belgie byla minulý rok na nohou, když seznačně hostila finále Davis Cupu. Letos to bude však s obhajobou těžší. Do antukové haly v Lutychu přijedou nabušení Chorvaté v sestavě Corič, Cilič, Dodig a Draganja. S tímto bude mít domácí výběr v čele s Davidem Goffinem velký problém i na antuce a po hodech přijde půst. 
TIP: Chorvatsko

Čekají nás tedy nemilosrdné boje a jak to bývá zvykem, určitě i několik překvapení. Doufejme, že mezi těmi překvapeními nebude i náš reprezentační výběr!

Logo Sázkové Kanceláře Unibet
Stránky v češtiněSázková Kancelář je česky
Min.vklad0-450 CZK
Min.sázka25 CZK / 1 EUR
Bonusy1500Kč
Stránky Casinaunibet.com
Hodnocení hráčů: 8.26/10 (5687 Hlasů)

Přihlášení