Šílené zimní přestupy aneb ovládne Čína fotbal?

Díky nevypočítaným přestupovým manévrům evropských velkoklubů z minulých si fanoušci po celém světě zvykli na jinou úroveň přestupových termínů. Po každém neúspěchu požadují dražší a dražší náhrady v kádru. Letošní zimní přestupové období však bylo jiné. Jediný mega přestupem se stal přenus Gianelliho Imbuly z Porta do Stoku za 18 milionů liber. Ostatní velkokluby zůstaly němé.

O to víc šokujícím se stal příliv předražených přestupů do čínské Superligy. Kdo všechno odešel za lukrativními platy za obrovské částky? Proč tomu média nevěnují takovou pozornost?

Prvním mega přestupem do Číny byl odchod střelce Jacksona Martineze z Atletica Madrid do týmu nejúspěšnějšího týmu ligy Guangzhou. To by ještě nebylo tak divné, kdyby se přestupová částka nevyšplhala na výši 32,7 milionů liber! Ze španělské La Ligy ho následovat Gael Kakuta, který opustil Sevillu do Hebei za 4 miliony liber. Stejný tým si pořídil i známého fotbalistu Pobřeží Slonoviny Gervinha. AS Řím za něj inkasoval 14 milionů liber.

Ovšem nejčinnější byl na přestupovém trhu tým Jiangsu Suning. Nejprve se postaral o extrémně výhodný prodej pro londýnskou Chelsea, když si za 25 milionů liber pořídil bez formy hrajícího Ramirese.

Tím pravým přestupovým trhákem byl však nedražší přestup letošní zimy a tím je transfer Alexe Teixeiry z Šachťaru Doněck za přemrštěných 39 milionů liber! 

Výčet hvězd, které se stěhují za lukrativními podmínkami do Činy však nekončí. Novými akvizicemi týmů budou dále jména jako Nikica Jelavic, Luis Fabiano, Freddy Guarin, Stephane Mbia a nově také Obafemi Martins a Ezequiel Lavezzi!

Čínská superliga začíná v prvních dnech začátku března. Je tedy pravděpodobné, že ještě nějaký ten přestup přibude. Čeho chce ale čínský fotbal dosáhnout? Přestože jsou to zvučná jména, které přitáhnou lidi na stadion a fotbal se stane více populárním, zřejmě to není řešení, které zvedne celkovou úroveň tamního fotbalu tak, aby dokázal konkurovat světové špičce na mezinárodní úrovni a na klubové úrovni nejlepším evropským soutěžím.

Nicméně pro kluby z Evropy tyto prodeje budou nesmírně výdělečné. Čínské kluby nemají problém vyplácet šílené částky za ne tak hvězdné hráče. Později to tak může negativně ovlivnit evropský trh, když se uměle budou zvedat peněžní požadavky na přestupy talentovaných hráčů v rámci Evropy.

Světlou výjimkou se v této problematice stal aktuálně ve formě hrající útočník anglického Watfordu Odion Ighalo. Ten odmítnutí luxusního platu komentoval následovně:

 

Když jsem jim řekl, že k nim jít nechci, nabídli mi ještě víc peněz, téměř 300 tisíc liber týdně. Odpověděl jsem jim ale, že tohle není otázka peněz. Jako dítě jsem Premier League jen sledoval a snil o tom, že jednou budu její součástí. Nyní se mi to daří, a pokud budu pokračovat v tom, co dělám, můžu si v Anglii užívat fotbal ještě čtyři, pět nebo šest let.
Logo Sázkové Kanceláře Unibet
Stránky v češtiněSázková Kancelář je česky
Min.vklad0-450 CZK
Min.sázka25 CZK / 1 EUR
Bonusy1500Kč
Stránky Casinaunibet.com
Hodnocení hráčů: 8.26/10 (5687 Hlasů)

Přihlášení